Krása hôr

Vyrazte do hôr dobre pripravení

Hory fascinovali ľudstvo odjakživa. Ich surová krása priťahuje dodnes a región strednej Európy je nimi preslávený. Ostatne práve konkrétne naše Slovensko sa môže pýšiť nádhernými pohoriami s mnohými neopakovateľnými zázrakmi prírody, ktoré ale nepripravených môžu poraziť na kolená… a niekedy aj zabiť. Ak sa teda chystáte do hôr, vyrazte do nich dobre pripravení.

Chce to pohodu a nohy v teple

Dvaja pútnici sa prepadajú až po kolená do čerstvého snehu. Musia pritom dávať pozor na to, aby sa vyhli lavínovým oblastiam. Sú už vyčerpaní a tešia sa na prvé teplé jedlo za tri dni. Kilometre ubiehajú len pomaly, ale cieľ je jasný – dôjsť v poriadku späť do civilizácie a medzitým nájsť cestu k sebe samým.

No to by sa im nikdy nepodarilo, ak by si so sebou nezbalili poriadne turistické vybavenie. Kvalitný spací vak pre bivakovanie, správne zladené vrstvy oblečenia od termoprádla až po teplú zimnú bundu, ale hlavne – turistická obuv, ktorá niečo vydrží.

Prečo sa ale uspokojiť s málom, keď môžete mať viac. Pre kratšie aj dlhšie prechádzky horami aj lesom, na jeseň aj v zime odporúčame najvyšší model z ponuky značky Columbia, topánky Columbia 100MW™ Titanium OutDry™, ktoré sú ideálne na všetky outdoorové aktivity v chladných mesiacoch roka.

Topánky sú vybavené koženým zvrškom s TPU sieťovinou a kovovými očkami, a vďaka kombinácii patentovanej jednodielnej konštrukcie s technológiou OutDry nemá voda a vlhkosť šancu znepríjemniť vám deň.

Došliapať v nich budete na ľahkú medzipodrážku Techlite™ s odpružením pre všetky – aj tie najtvrdšie – typy povrchov, a maximálnu úroveň stability potom zaisťuje spodná časť podrážky Vibram™.

Columbia v prípade topánok 100MW ostala pri tradičnom dizajne, ktorý je ale spojený s technickými inováciami podľa posledných trendov.

Návrat k civilizácii

Naši pútnici sa blížia k mestu. Je decembrový podvečer a cestu im ukazujú pouličné lampy. Začína znova snežiť, ale im to už nevadí. Ochránia ich kvalitné nepremokavé zimné bundy Columbia.

Naopak sa z toho tešia. Sú príjemne vymrznutí a z termosky sŕkajú teplý čaj. Cestu k sebe vraj našli, ale ešte si to v nich musí „sadnúť“. Návrat medzi ľudí je príjemný a zisťujú, že napriek všetkým problémom sveta sa im v civilizácii páči.

Človek niekedy potrebuje vyjsť zo svojej komfortnej zóny, aby si uvedomil, čo má.

Vo vykúrenej izbe bytu na okraji mesta zo seba v sprche zmyjú všetok prach z ciest, prezujú sa a vyjdú von do bielej mestskej noci. Outdoorové topánky nahradila mestská obuv, ktorá príjemne sedí na nohách a tlmí nárazy tvrdého chodníka.

Všestranné topánky Columbia Fairbanks™ Omni-Heat™ sú svojou koncepciou do ulíc vhodnejšie. Napriek tomu stále poskytujú dostatočnú izoláciu pred chladom a mrazom.

Zásadná je ich ľahkosť, s klasickými zimnými topánkami neporovnateľná. Trakčná gumová podrážka Omni-Heat™ zase zaisťuje pohodlné tlmenie nárazov a vynikajúcu priľnavosť.

Vďaka 200 gramom izolácie termo-reflexnej podšívky Omni-Heat™ je topánka naprosto komfortná až do teploty -32 °C. Vodotesná, ale priepustná membrána s vodotesnými švami Omni-Tech™ zaistí, že vaše chodidlá budú dýchať a napriek tomu budú stále v suchu.

Pohodlie a ďalšiu úroveň tlmenia so sebou prináša ľahká medzipodošva TechLite™, ktorú známe už z modelu 100MW.

Pánske zimné topánky udržia teplo a sucho

Základným faktorom výberu tej správnej pánskej zimnej obuvi je udržanie tepla a sucha po celý deň. Pýtajte se na použité technológie a skúsenosti ostatných, no v prípade značky Columbia, ktorá nerobí kompromisy, neurobíte chybu žiadnou obuvou z ich ponuky.

Dlhodobým vývojom sa Columbia zameriava na to, aby spĺňala všetky požiadavky svojich zákazníkov, a vždy pridá niečo naviac. Či už ide o dizajn, nové technológie alebo uplatňovanie dlhoročných skúseností, je Columbia jasnou voľbou.

Viac informácii o životnom štýle plnom pohybu, články, odporúčania, kvalitné outdoorové oblečenie, obuv a doplnky či odborné poradenstvo a pomoc pri výbere outdoorového vybavenia nájdete na stránke columbiashop.sk.